O produkte

Borovička

Slovenská Borovička (ľudové a nárečové názvy: borovec, jadlovec, jalovec, pomsta z lesa) je destilát zo zrelých plodov borievky a vzniká špeciálnou fermentáciou borievok. Borovička svojou chuťou pripomína gin no proces jej výroby je rozdielny. Zatiaľ čo súčasťou pravej slovenskej borovičky je destilát z borievok, v prípade ginu ide o obilný destilát. Borovička má aj svoj vlastný Medzinárodný deň borovičky, ktorý sa oslavuje každoročne 24. júna. V rámci Európskej únie sú v kategórii borievkové destiláty chránené značky: Spišská borovička, Slovenská borovička Juniperus, Slovenská borovička, Inovecká borovička, Liptovská borovička a tak predávať pod týmto názvom je možné iba tie vyrobené na Slovensku.

Borovička

Fine Destillery Borovička Exclusive 40% 0,7 l

Fine Destillery Borovička Exclusive 40% – Exkluzívna borovička s príjemnou ovocno-ihličnatou vôňou. Vďaka vyváženému podielu destilátu a veľmi jemného liehu sa dosiahla lahodná a jemná chuť tohto tradičného slovenského nápoja.

BVD Borovička 40% 0,5 l

Okrem borievkového destilátu v BVD borovičke nájdete aj destilát ražný. Borievky, ktoré sa používajú na výrobu BVD Borovičky, pochádzajú z úpätia hôr Národného parku Slovenský Kras a Slovenský Raj a sú ručne zbierané v neskorej jeseni, kedy plody prejdú prvými mrazmi a sú v najvyššej zrelosti. Po ručnom triedení, spracovaní a destilácii je výsledkom kvalitná borovička, jediná svojho druhu.

Spišská Pálenica Borovička RESERVA 43 % 0,7 l

Borovička RESERVA 43 % je vytvorená stáročným využívaním cenných vlastností aromatických borievkových bobúľ odrody Juniperus Communis, ktorá je považovaná za najvhodnejšiu pre destiláciu. Ich majstrovským zhodnotením sa zaoberajú majstri destilácie na Spiši už od roku 1797. Tajomstvo jedinečnej receptúry spracovania borievkových bobúľ sa uchovalo dodnes a umožňuje nám vychutnávať tento elixír v jeho originálnej podobe. Na výrobu Borovičky RESERVA 43 % sa používajú výhradne prírodné suroviny. Borievkový destilát je výnimočný vďaka 7 stupňovej destilácii a zrením 12 mesiacov v sudoch z duba letného

Prelika Borovička EX 37,5% 0,7 l

Extra jemná borovička od spoločnosti Prelika a pálenice YELLOW HOUSE nižšej stupňovitosti vyrobená podľa tradičnej receptúry vhodná na rôzne spoločenské podujatia. Vyrába sa aj s príchuťou Ríbezľa a Limetka.

V rámci Európskej únie sú v kategórii borievkové destiláty chránené značky:

  • Spišská borovička
  • Slovenská borovička Juniperus
  • Slovenská borovička
  • Inovecká borovička
  • Liptovská borovička

Predávať pod týmto názvom je možné iba tie vyrobené na Slovensku.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Borovička
Author Rating
51star1star1star1star1star
Product Name
Borovička
Price
EUR 7,49
Product Availability
Available in Stock